Anasayfa / AKTİVİTELER / Kapadokya’da Balayı Turu
Kapadokya’da Balayı Turu

Kapadokya’da Balayı Turu

Kapadokya’da balayı fikri her zaman heyecan verici gelmiştir.İnsan 5000 yıl öncesine gitmiş gelmiş gibi oluyor.Zira bilen bilir,Kapadokya’da ki küçük güzel otellerin hemen hemen hepsi eski mağara yerleşimlerinde.

Kapadokya size romantik bir balayı için önerebileceğimiz en büyülü kentlerden biri.İlginç coğrafi yapıların oluşturduğu manzaralara,nefes kesici gün batımları eşlik ediyor.Üstelik balayını burada geçirmek için buraya gelen çiftlere göz alıcı doğal güzelliklerinin yanı sıra pek çok etkinlik olanağı da sunuyor.

Kapadokya’da geçireceğiniz romantik bir tatilin en güzel detaylarından biri,hiç kuşkusuz balon turuna katılmak.Balon şirketleri,her ayrıntısı ile eksiksiz olarak düşünülmüş uçuşlar sunuyorlar.Bölgeden ayrılmadan önce iletişime geçtiğiniz taktirde,gökyüzünde sizin için büyüleyici bir düğün bile organize ediyorlar.Bulutların arasında süzülürken göreceğiniz manzara,size sanki rüyadaymış hissi veriyor.Rüzgarın teninizi okşayan ılık esintisi de cabası.Aşağı indiğinizde ise bir şişe şampanya ile karşılanıyorsunuz.Eğer yüksekler bize göre değil diyorsanıziılık bir akşamüstü,at sırtında vadi gezisine çıkmak ve yüksek bir tepeden günbatımını seyretmek de bir diğer alternatif.

Aytıca çevredeki tarihi yerleri keşfederek geçmişe bir yolculuk da yapabilirsiniz.El Nazar kilisesi,Aynalı Kilise,Güvercinlik Vadisi,Göreme Ve Derinkuyu yeraltı şehirleri ilginç birer seçenek olabilir.Akşam ise bölgedeki şarap mahsenlerine uğrayarak şömine başında birbirinden özel şarapların tadına bakabilirsiniz.

Yazar admin

Bireyi birey yapan, onu toplumun bir parçası dışında varoluşuna bir anlam ve gereklilik katan kısımdır en bilinmeyen yerlere doğru bakıyor gibi hissediyorsanız da aslında dün akşam gördüğünüz rüyadan yada bir çocukluk anınızdan farklı birşey yoktur önünüzde.

Bir Yorum

  1. disqus_jS31ny33PF

    kültürün ve tarihin birleştiği yerde muhteşem bir balayı tatili…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanları işaretleyiniz *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Başa Dön

Get Widget